בריכות שחיה אקולוגיות: הטרנד הבא

ישראל מפגרת מעט אחרי הטרנדים העולמיים, אך אינה מאחרת מדי לאמצם, ובהתלהבות, ואני תקווה שגם מגמה עולמית זו תאומץ בחום, שכן היא נכונה מאד! באירופה, בריכות שחיה מוכלרות נחשבות לא נעימות לשחייה ואף מסרטנות. אין זאת אומרת שכל בריכות השחייה החליפו את עורן, אך יותר ויותר בריכות חדשות נבנות במתכונת אקולוגית. וכאשר יש ביקוש, יש הצע: חברת OASE מגרמניה יצאה עם מגוון מוצרים ייעודיים לבריכות שחיה אקולוגיות כאלה.

מעבר למילים היפות, מהי בריכת שחיה ביולוגית?

זו בריכה המורכבת ממרחב שחיה פתוח, ובצמוד לו, מופרד או לא, שטח שתול בצפיפות בצמחי מים מטהרים. מערכת מסננים ייעודית ומטהרי UVC משלימים את עבודת הטיהור ללא צורך בהכלרה. שילוב אמצעים זה מניב מים צלולים וחופשיים מפתוגנים, והשחיה בהם נעימה ביותר.
צמחי המים, השתולים במצעים מתאימים, הם בעלי יכולות טיהור מרשימות. אנו משתמשים בהם לטיהור שפכים קשים (CONSTRUCTED WETLANDS), כולל כאלה שאינם מטופלים ע"י מערכות קונוונציונליות. המים המתקבלים נקיים מגורמים פתוגנים, עומסים אורגניים, נוטריאנטים, ושאר מרעין בישין.

Eco-Pool1

יחד עם זאת, אנו מגבים את המערכת הטבעית במערכת סינון ייעודית המאפשרת להגיע לאיכויות מים מצויינות. מנורת ה- UVC נותנת גיבוי נוסף לשאלת החיידקים.

יתרה מזאת: המערכת המשולבת – הצמחית + מנורת ה- UVC נותנת תשובה גם לגורמים פתוגנים בעייתיים ביותר כמו טפיל הקריפטוספורידיום הפוגע בקיבה ווירוסים שונים ובניהם הפטיטס C ופוליו. גורמים אלה אינם מושמדים ע"י הכלרה.

עד כה, נבנו באירופה בריכות שחיה אקולוגיות מסוג זה בהיקפים גדולים ללקוחותיה בחו"ל. בארץ נבנו מספר בריכות, ועשרות נמצאות בשלבי תכנון ובניה.

באדיבות : נימפיאה בריכות נוי
שבי ציון 054-4516699