מזרקות מים - "מים מים בששון"

 

את מזרקות המים ניתן לחלק למספר קבוצות הנבדלות במיקום, בסגנון , במבנה ובאופן זרימת המים כדלהלן :

מזרקות בריכה – אלו מזרקות הממוקמות בבריכות ופעולתן מקומית בתוך מערך הבריכה. במזרקות אלו מועברים המים באמצעות משאבה דרך ראשי מזרקה הפועלים על בסיס דומה לראשי מקלחת.
אלמנטים "יורקי מים" כגון צפרדעים , צבים , דגים , דולפינים ודומיהם שהמים מוזרמים דרך פיותיהם לעבר מימי הבריכה.
מזרקות קיר – בקבוצה זאת יוצאים המים מאלמנט דקורטיבי המחובר לקיר ונשפכים לאגן מים קטן המשמש לקליטת המים. המים מסוחררים באמצעות משאבה הממוקמת בתחתית.
מזרקות עומדות – אלו מזרקות הבנויות על אגן מים ייחודי שבד"כ מותקן על בסיס מוגבה. המים יורדים מראש המזרקה, לעיתים דרך מספר אגנים – עד שמגיעים לאגן התחתון וממנו מסתחררים באופן רצוף.
מזרקות "יבשות" – אלו מזרקות הטמונות בתוך מצע אבנים . ניתן לראות רק את המים הניתזים למעלה, ואלו מחלחלים בינות לאבנים וחוזר חלילה. גם במקרה זה קיים בקרקעית אגן מים , אלא שהוא מוסתר מתחת לאבנים.
מזרקות ערפל – מזרקות אלו מבוססות על מתקן חשמלי , שבד בבד עם פירוק המים למסך ערפל,יוצר אף אפקט של מזרקה קטנה וזאת בשלוב תאורה צבעונית מתחלפת.

את מזרקות המים הביתיות ניתן לשלב בשטח הגינה , הכניסה לבית , בפאטיו ולעיתים אף בחלל הבית. בנייתן והתקנתן פשוטות יחסית ועלות תחזוקתן זניחה. את חלקן ניתן לקנות כשהן מוכנות להתקנה וחלקן כרוך בבניית אלמנטים.

לחברות המתמחות בבריכות ומזרקות.

נכתב ע"י יורם תוינה.